Sağlıkta Basit “Neden, Niçin, Nasıl, Bu Nedir”ler

Sağlıkta Basit “Neden, Niçin, Nasıl, Bu Nedir”ler

SSS

Sık Sorulan Sorular

Buradaki tüm bilgiler tıp kitapları, bilimsel makaleler ve bilimsel, güvenilir internet kaynaklarından bulabileceğiniz bilgilerin derlenmiş ve özetlenmiş halidir, tüm bilgileri içermez. Yararlanılan kaynaklar, “Kaynaklar” başlığı altında yer almaktadır.

Önceliğiniz hekiminizin önerileridir. Hekim tanı, tedavi ve önerilerine ek bilgi almak istediğinizde veya hekim dışı diğer sağlık danışmanlarınızın önerilerine ek bilgi almak istediğinizde faydalanmanız tavsiye edilir. Sağlığınız ve tedavi seçenekleriniz hakkında eksiksiz bilgi için hekiminizle görüşmelisiniz. Buradaki bilgileri, hekim veya diğer sağlık sağlayıcınızın tedavi ve takip önerilerini kabul veya red amacıyla kullanmamalısınız.

Hastalıkların ne belirti verip nasıl seyredecekleri, tedavilere ve ilaçlara vücudumuzun yanıtları hepimizde aynı değildir. Çünkü hepimizin metabolizması farklı olduğu gibi mevcut başka hastalıklarımızın da bulunması teşhis ve tedaviyi etkiler. Bu nedenle sağlık şikayetleriniz olduğunda öncelikle hekim veya hemşirenize danışın. Kendi kendinize tanı koymaya çalışıp tedavi uygulamayın.

www.drsibelle.com sayfasında yayınlanan tüm yazı, fotoğraf ve videoların her türlü telif hakkı “Sibelle D.O.O.” şirketine aittir (© 2020 – Sibelle doo). Tanıtım amacı dışında izin alınmadan kullanılamaz, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu kuralı ihlal edenler hakkında yasal işlem uygulanır. Tüm hakları saklıdır.

Ben tıp doktoruyum. Tıp fakültesini bitirdikten sonra ağırlıklı olarak sağlık ocaklarında birinci basamak koruyucu sağlık hizmetlerinde, eğitmen olarak hizmet içi eğitimlerde, hastanelerde ve özel sektörde diyaliz hekimi ve işyeri hekimi olarak çalıştım. Ayrıca sağlık yönetimi yüksek lisansımdan sonra “Sağlıkta Kalite” alanında hizmet verdim. Uzun yılların deneyimini bu web sitesinde paylaşmak istedim.

Yeni video paylaşımından haberdar olmak isterseniz, iletişim bölümündeki ilgili bölüme elektronik posta adresinizi bırakabilirsiniz ya da “Dr. Sibel’le” YouTube kanalıma abone olarak, sosyal medya hesaplarımdan takip ederek de yeni video yayınlandığı bilgisine ulaşabilirsiniz. 

İstediğiniz zaman mail sisteminden çıkabilirsiniz. Bunun için size gelen elektronik postadaki mail adresine “Listeden çıkmak istiyorum” gibi kısacık bir mail göndermeniz yeterlidir.

Sorularınızı ve önerilerinizi bizimle paylaşmanız için: