Sağlıkta Basit “Neden, Niçin, Nasıl, Bu Nedir”ler

Sağlıkta Basit “Neden, Niçin, Nasıl, Bu Nedir”ler

Ben Kimim?

Nereden Çıktı Bu İnternet Sayfası?

Ben tıp doktoruyum. Ankara Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra ağırlıklı olarak sağlık ocaklarında birinci basamak koruyucu sağlık hizmetlerinde, eğitmen olarak hizmet içi eğitimlerde, hastanelerde ve özel sektörde diyaliz hekimi ve işyeri hekimi olarak çalıştım. Ayrıca sağlık yönetimi yüksek lisansımdan sonra sağlıkta kalite alanında hizmet verdim. Yaklaşık 30 yıl hekim olarak görev yaptıktan sonra emekli oldum. 

Yoğun geçen hekimlik hayatımda hasta takibinin yanı sıra mesleki eğitimler de verdim. Hasta takiplerim sırasında da hastayı elimden geldiğince detaylı bilgilendirmekten zevk aldığımı ve bu yaklaşımın takip ve tedavide önemli bir rol oynadığını fark ettim. Sonuçta bu ilgimi internet ortamına da taşımaya karar verdim.

                    Dr. Sibel Çakan

Burada vermeye çalıştığım bilgilerdeki amaç sağlık okur yazarlığını artırmak. Buradan edindiğiniz bilgilerle kendi kendinize tanı koymaya çalışmayın. Her zaman önceliğiniz hekiminizin, hemşirenizin veya diğer sağlık danışmanlarınızın söyledikleridir.

Unutmayın, bu sitedeki içerikler sadece bilgi amaçlı olarak hazırlanmıştır. Bireysel bir tıbbi tavsiye değildir. Buradaki hiçbir içerik, hekiminiz tarafından konulan teşhisin, önerilen tedavinin veya verilen tıbbi tavsiyelerin yerine konulmamalıdır.